مرد رمال با پسته خندان امروز نسخه نوعروس تهرانی را پیچید

پسته خندان امروز نه تنها خوشمزه و مفرح برای خوردن است، بلکه بسیار مغذی است در واقع، این دانه های خوراکی درخت پسته ورا حاوی چربی های سالم و منبع خوبی از پروتئین، فیبر و آنتی اکسیدان ها هستند.

علاوه بر این، آنها حاوی چندین ماده مغذی ضروری هستند و می توانند به کاهش وزن و سلامت قلب و روده کمک کنند.

جالب اینجاست که شواهدی از مصرف پسته را می توان در 300000 سال پیش جستجو کرد امروزه، آنها در بسیاری از غذاها، از جمله بستنی و دسرها بسیار محبوب هستند.

در اینجا 9 مزیت سلامتی مبتنی بر شواهد پسته آورده شده است نکته قابل توجه این است که پسته یکی از غنی ترین مواد غذایی ویتامین B6 موجود است.

ویتامین B6 برای چندین عملکرد بدن، از جمله تنظیم قند خون و تشکیل هموگلوبین، مولکولی که اکسیژن را در گلبول های قرمز خون حمل می کند، مهم است.

پسته

پسته همچنین سرشار از پتاسیم است و 1 اونس حاوی پتاسیم بیشتری از نصف یک موز بزرگ است آنتی اکسیدان ها برای سلامتی شما حیاتی هستند.

آنها از آسیب سلولی جلوگیری می کنند و نقش کلیدی در کاهش خطر برخی شرایط مانند سرطان دارند.

پسته منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها است و بر اساس برخی از مطالعات قدیمی تر نسبت به بسیاری از انواع دیگر آجیل ها و دانه ها حاوی مقادیر بیشتری است.

پسته به ویژه سرشار از لوتئین و زآگزانتین است که هر دو آنتی اکسیدان های بسیار مهمی برای سلامت چشم هستند.

این ترکیبات از چشمان شما در برابر آسیب ناشی از نور آبی و دژنراسیون ماکولا مرتبط با افزایش سن محافظت می کنند، وضعیتی که در آن بینایی مرکزی شما مختل می شود یا از بین می رود.

در یک مطالعه در سال 2010، افرادی که یک یا دو وعده پسته در روز به مدت 4 هفته خوردند، در مقایسه با افرادی که پسته نخوردند، سطح بیشتری از دو آنتی اکسیدان لوتئین و ویتامین E داشتند.

علاوه بر این، دو گروه از فراوان‌ترین آنتی‌اکسیدان‌ها در پسته  پلی فنل‌ها و توکوفرول‌ها  ممکن است به محافظت در برابر سرطان و بیماری‌های قلبی کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *